Een man is donderdagavond overleden na een incident bij een hoogspanningsmast in het Limburgse Beek. De man bevond zich urenlang hoog in de mast aan de Bloote Weg. Hulpdiensten waren massaal aanwezig en probeerden hem veilig naar beneden te krijgen.
De eerste meldingen over de man kwamen donderdagmiddag rond 15.30 uur binnen. Hij bevond zich bijna bovenin een hoogspanningsmast in de buurt van het sportcomplex van VV Neerbeek. De omgeving werd daarop ruim afgezet.
Een onderhandelaar van de politie kwam ter plaatse en probeerde contact met de man te onderhouden. Vanwege de omvang van de hulpverlening werd rond 17.30 uur opgeschaald naar GRIP 1, waardoor politie, brandweer en andere betrokken diensten de inzet gezamenlijk konden coördineren.
Ook een Mobiel Medisch Team werd gealarmeerd. Rond 16.05 uur werd de traumahelikopter met spoed naar de Bloote Weg gestuurd. De brandweer werd later eveneens opgeroepen om de politie bij het incident te ondersteunen.
Netbeheerder TenneT schakelde de betreffende hoogspanningsverbinding uit om de situatie voor de man en de hulpverleners veiliger te maken. Volgens regionale berichtgeving had dit geen gevolgen voor de stroomvoorziening in de omgeving. Ook werd later op de avond een arrestatieteam bij de locatie gezien.
Ondanks de langdurige pogingen van de hulpdiensten om de situatie tot een goed einde te brengen, kwam de man donderdagavond om het leven. L1 Nieuws meldt dat hij van de hoogspanningsmast is gesprongen.
Vanwege de inzet werden wegen rond de locatie afgesloten. Ook de trainingen van voetbalvereniging VV Neerbeek, waarvan het sportcomplex vlak bij de mast ligt, werden donderdagavond afgelast.
Denk je aan zelfdoding of maak je je zorgen om iemand? Neem in Nederland contact op met 113 Zelfmoordpreventie via 113 of gratis via 0800-0113.






