Bij een ernstig verkeersongeval op de N48 bij het Drentse Zuidwolde zijn dinsdagmiddag twee vrachtwagenchauffeurs om het leven gekomen. Bij de botsing waren in totaal drie vrachtwagens en drie personenauto’s betrokken.
Het ongeluk gebeurde rond 15.15 uur op de N48 tussen Balkbrug en Hoogeveen. Hulpdiensten rukten massaal uit. Voor de twee vrachtwagenchauffeurs mocht hulp niet meer baten. Voor zover tot nu toe bekend raakten de overige betrokkenen niet gewond.
Door de zware botsing kwam onder meer de lading van een van de vrachtwagens op het wegdek terecht. Op beelden vanaf de plaats van het ongeval is een grote ravage te zien. De politie is een onderzoek begonnen om vast te stellen hoe de voertuigen met elkaar in botsing konden komen.
De N48 is vanwege het onderzoek, de bergingswerkzaamheden en herstel aan de weg in beide richtingen afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht dat de weg pas woensdag na de ochtendspits weer volledig kan worden vrijgegeven. Onder meer het asfalt en de vangrail moeten worden hersteld.
De identiteit en woonplaatsen van de overleden chauffeurs zijn vooralsnog niet bekendgemaakt. Ook over de precieze oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. Het politieonderzoek loopt.







