Een politieagent heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag gericht geschoten op een auto nadat de bestuurder in Someren op de agent zou zijn ingereden. De man probeerde aan de politie te ontkomen, maar kon korte tijd later alsnog worden aangehouden. Ook een tweede verdachte is opgepakt.
De politieactie begon na een melding van een bedreiging aan de Uranusstraat in Asten. Daarbij zou sprake zijn geweest van een vuurwapen. Toen agenten arriveerden, waren de verdachten al met een auto vertrokken. De politie trof het voertuig later aan op de Ter Hofstadlaan in het nabijgelegen Someren.
Volgens de politie probeerde één van de verdachten vervolgens opnieuw met de auto te vluchten. Daarbij reed hij op een agent in. De politieman trok zijn dienstwapen en schoot op de auto. De bestuurder wist in eerste instantie weg te komen, maar werd kort daarna alsnog aangehouden. Niemand raakte gewond.
Eerder in de nacht waren ook waarschuwingsschoten gelost. Omroep Brabant meldt dat de politie de verdachten daarmee uit de auto probeerde te krijgen. Toen één van hen later in volle vaart op een agent afreed, werd gericht op de vluchtende auto geschoten.
De situatie zorgde voor een grote politie-inzet in de woonwijk. Ook de Dienst Speciale Interventies (DSI) kwam ter plaatse. Volgens Omroep Brabant werd een woning aan de Ter Hofstadlaan binnengevallen en werd daar een verdachte aangehouden.
Beide verdachten zitten vast.







