Zestien Duitse kinderen die op zomerkamp waren op Ameland, zijn ternauwernood uit de Noordzee gered nadat zij werden meegesleurd door een onverwacht sterke stroming. De kinderen en hun begeleiders hebben tijdens het incident doodsangsten uitgestaan, zo meldt de KNRM. Dankzij een snelle en grootschalige inzet van de lifeguards zijn alle kinderen weer veilig aan land gebracht.
Het incident vond plaats bij een van de stranden op het Waddeneiland. Een grote groep Duitse kinderen was in zee aan het zwemmen toen de omstandigheden plotseling omsloegen. Door een gevaarlijke stroming kwamen zestien kinderen niet meer op eigen kracht terug naar de kustlijn en raakten zij snel in paniek.
Vanaf het strand zagen de kampleiders machteloos hoe de jongeren steeds verder de zee in werden gezogen. “Zij waren bang dat de kinderen voor hun ogen zouden verdrinken,” zo beschrijft de KNRM op sociale media de paniek onder de begeleiding.
De dienstdoende KNRM-lifeguards kwamen na de eerste alarmmelding direct in actie. Twee redders sprongen als eersten het water in om de in nood verkerende kinderen boven water te houden, wat het uiterste van hun fysieke vermogen vergde. Ondertussen werd een waterscooter ingezet die af en aan voer om de slachtoffers uit het diepe water op te pikken en naar het strand te brengen.
Dankzij het doortastende optreden van het reddingsteam konden alle zestien kinderen ongedeerd uit zee worden gehaald. Niemand raakte ernstig gewond, al bleef de emotionele impact van de hachelijke situatie erg groot.
Enkele dagen na het incident zochten de lifeguards de Duitse kampgroep op om te horen hoe het met de kinderen ging. Dat weerzien verliep bijzonder emotioneel. De hulpverleners werden bij aankomst ontvangen met een langdurig applaus en warme omhelzingen van de opgekrikte kinderen en opgeluchte kampleiders.







