• Home
112Vandaag
Niets gevonden
Bekijk alle resultaten
Niets gevonden
Bekijk alle resultaten
112Vandaag
Niets gevonden
Bekijk alle resultaten

Neven zaten achter prankcall die leidde tot dodelijke schietpartij

8 juli 2026
in Noord-Holland
Leestijd:2 mins lezen
Amsterdam

Foto: AS Media

De man die wordt verdacht van de dodelijke schietpartij op twee Syrische mannen in Amsterdam, zou later ook plannen hebben gehad om een neef iets aan te laten doen. Dat blijkt volgens het Openbaar Ministerie uit berichten die op zijn telefoon zijn gevonden.

Woensdag werd in de rechtbank in Amsterdam opnieuw gesproken over de schietpartij van 1 januari. Daarbij kwamen twee onschuldige Syriërs om het leven. Een derde slachtoffer, een minderjarige, werd eveneens beschoten maar overleefde het incident. Volgens het OM staat nog altijd vast dat de slachtoffers willekeurig waren en niets met de zaak te maken hadden.

De 25-jarige Efe Y. wordt ervan verdacht dat hij op nieuwjaarsdag heeft geschoten. Tijdens een eerdere zitting kwam al naar voren dat een prankcall vermoedelijk de aanleiding was. Kort voor de schietpartij werd Y. gebeld door een YouTube-kanaal dat tegen betaling grappen met mensen uithaalt. In dat telefoongesprek kreeg hij te horen dat een crimineel naar hem op zoek was en nog geld van hem tegoed had.

Y. zou daar woedend op hebben gereageerd en de persoon aan de telefoon hebben bedreigd. Ook werd over en weer gescholden. Volgens het OM riep Y. onder meer dat de ander naar “die blauwe brug” moest komen. Niet veel later werden drie onschuldige slachtoffers beschoten in de buurt van een blauwe brug in het Piet Wiedijkpark.

Het OM liet woensdag weten dat twee neven van Y. hebben toegegeven dat zij achter de prankcall zaten. Zij zouden niet hebben verwacht dat Y. het gesprek serieus zou nemen, en al helemaal niet dat het zou uitlopen op dodelijk geweld.

Volgens justitie wordt het mogelijke motief stap voor stap duidelijker. Op 11 januari zou Y. via Instagram hebben gezocht naar iemand die een van zijn neven iets wilde aandoen. In berichten op zijn telefoon zou hij onder meer hebben geschreven: “Laat deze man lekken als een motherfucker.” Ook schreef hij dat de neef hem in 2021 “vies” zou hebben “genakt”.

De officier van justitie zei in de rechtszaal dat onderzoek is gedaan naar eerdere conflicten tussen Y. en zijn neef of neven. Die ruzies zouden teruggaan tot 2022. Volgens Y. kwamen destijds twee mannen zijn woning binnen en maakten zij duidelijk dat zij geld wilden zien. Een van die mannen zou zijn neef zijn geweest.

Het OM denkt dat die eerdere gebeurtenissen mogelijk verklaren waarom Y. de prankcall serieus nam. Ook in dat telefoongesprek werd gezegd dat hij geld moest betalen en dat er gevaarlijke mensen achter hem aan zaten.

Van de verdachte is bekend dat hij kampt met complexe PTSS in combinatie met schizofrenie. Vanaf 9 juli wordt hij onderzocht in het Pieter Baan Centrum. De uitkomsten daarvan worden naar verwachting besproken tijdens de volgende zitting op 25 september. Tot die tijd blijft Y. vastzitten.

Vorige artikel

Hondje hele nacht vermist: dier blijkt vast te zitten in open put

Volgende artikel

Vuilniswagen rijdt door na ernstige aanrijding met fietser

Volgende artikel
Goirle

Vuilniswagen rijdt door na ernstige aanrijding met fietser

  • Privacybeleid
  • Voorpagina

© 2009-2022 112Vandaag.

Niets gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Privacybeleid
  • Voorpagina

© 2009-2022 112Vandaag.