De politie is gestopt met de zoekactie in Asten naar de vermiste Mick uit Helmond. Eerder waren er meldingen binnengekomen dat de 19-jarige jongen daar zou zijn gezien, maar die informatie blijkt onjuist. Zaterdagochtend doet de politie een dringende oproep aan het publiek om niet op eigen initiatief naar hem te zoeken.
Mick, die een verstandelijke beperking heeft, verdween in de nacht van donderdag op vrijdag rond 03.00 uur vanuit Helmond. Zowel de politie als zijn familie maken zich ernstige zorgen over zijn welzijn.
Vrijdagmiddag meldde de politie dat er meerdere tips waren ontvangen over een mogelijke waarneming van Mick in Asten. Zaterdagochtend werd duidelijk dat deze tips berustten op een misverstand. “De persoon die in Asten is gezien, blijkt iemand anders te zijn dan de vermiste Mick,” laat de politie weten via sociale media.
De zoektocht wordt uitgevoerd door de politie, de Mobiele Eenheid (ME), Stichting Inzet Reddingshonden Nederland (SIN), buurtbewoners en ongeveer honderd veteranen van het Veteranen Search Team (VST). Ondanks de grote betrokkenheid vraagt de politie mensen nadrukkelijk om niet zelf op pad te gaan. “We begrijpen de behoefte om te helpen, maar vragen mensen zich aan te sluiten bij de burgeractie van het Coördinatie Platform Vermissing (CPV) en niet zelfstandig te zoeken,” aldus de politie.
Bewoners met beveiligingscamera’s worden verzocht hun camerabeelden zorgvuldig te bekijken. De politie hoopt met deze beelden een beter beeld te krijgen van de route die Mick mogelijk heeft afgelegd.
Mick heeft een lichte huidskleur, blond golvend haar, is ongeveer 1,80 meter lang en draagt een bril. Hij droeg vermoedelijk een korte zwarte Nike-broek en een rood-roze shirt. Op camerabeelden die kort na zijn verdwijning in de buurt van zijn woning zijn gemaakt, is te zien dat hij slechts weinig kleding aan heeft.

