Volgens Weeronline wordt het in de komende week opnieuw kouder. Tegen het einde van de week neemt de kans op vorst flink toe, waardoor er vooral in het noordoosten steeds meer mogelijkheden ontstaan voor schaatsliefhebbers.
De terugkeer van winterse temperaturen volgt op een relatief zachte periode. Op maandag en dinsdag liggen de maximumtemperaturen nog tussen de 4 en 9 graden. Vanaf woensdag stroomt koudere lucht vanuit het oosten het land binnen. In de woensdagochtend kan het in het noordoosten voor het eerst tot matige vorst komen, met minima rond de -5 graden.
De verwachting is dat de temperatuur in het noordoosten later in de week meerdere dagen rond het vriespunt blijft. In combinatie met droge lucht zorgt dat voor gunstige omstandigheden voor de vorming van natuurijs, meldt Weeronline. Op ondergelopen skeelerbanen, ijsbanen en andere ondiepe wateren kunnen dan de eerste schaatsmogelijkheden ontstaan. Daarbij geldt volgens de weerdienst: hoe verder naar het noorden, hoe groter de kans op schaatsplezier.

