De politie is in en rond Steenwijk met man en macht op zoek naar een vermiste jongen van 8 jaar. Bij de zoektocht worden verschillende middelen ingezet, waaronder een helikopter. Door de extreme kou de gevoelstemperatuur ligt rond de -15 graden – is de bezorgdheid groot.
Volgens Burgernet is de jongen ongeveer 1,20 meter lang en heeft hij zwart haar. Toen hij verdween droeg hij blauwe regenlaarzen, een blauwe jas en een blauw-witte broek. Over het exacte tijdstip van zijn verdwijning is geen informatie gedeeld.
Agenten doorzoeken met meerdere eenheden de stad en de directe omgeving. Daarbij wordt ook gekeken in woonwijken en langs mogelijke looproutes. De politie sluit niet uit dat het jongetje zich nog in de buurt bevindt. Gedurende ongeveer een uur cirkelde een politiehelikopter boven het centrum van Steenwijk, maar deze is inmiddels teruggekeerd naar Schiphol.
Rond 21.30 uur kwam de melding binnen van een persoon te water. Meerdere ambulances en brandweerwagens zijn ter plaatse. Omstreeks 22.15 uur was ook een traumahelikopter boven de stad zichtbaar. Er zijn witte schermen geplaatst en brandweerduikers bereiden zich voor om het water in te gaan. Achter het politielint hebben zich tientallen toeschouwers verzameld. Er werd niemand aangetroffen.
Ook vrijwilligers van het Veteranen Search Team zijn gearriveerd om de hulpdiensten te ondersteunen bij de zoektocht.
Eerder op de avond riep de politie bewoners van de Tukseweg en omgeving op om camerabeelden te controleren. Het gaat om opnamen van onder meer deurbelcamera’s, dashcams en andere beveiligingscamera’s. Met name beelden van na 19.00 uur kunnen van belang zijn.
Mensen die de jongen na dat tijdstip hebben gezien of informatie hebben over zijn mogelijke verblijfplaats, worden dringend verzocht direct 112 te bellen. Volgens de politie kan zelfs een klein detail cruciaal zijn.
