• Home
112Vandaag
Niets gevonden
Bekijk alle resultaten
Niets gevonden
Bekijk alle resultaten
112Vandaag
Niets gevonden
Bekijk alle resultaten

Meer dan vijftigduizend hennepstekken aangetroffen

9 oktober 2019
in Limburg
Leestijd:2 mins lezen
parkstad

Parkstad – Bij de integrale actiedag zijn gisteren vijf personen aangehouden en werden op zes locaties doorzoekingen gehouden. Er zijn bij de doorzoekingen meer dan 50.000 hennepstekken aangetroffen.

Daarnaast is voor duizenden euro’s aan cash geld gevonden en zijn enkele auto’s in beslag genomen. Ook werden de nodige goederen en materialen die gebruikt worden voor de inrichting en opbouw van de hennepteelt aangetroffen en in beslag genomen. De gezamenlijke actiedag is op dit moment nog gaande.

Integrale actiedag

Bij de integrale actiedag zijn tientallen medewerkers van het Openbaar Ministerie Limburg, agenten van de politie Limburg, de Belastingdienst en het Team Ondermijning Limburg betrokken. Er werden vijf woningen en een bedrijfspand doorzocht die merendeels gevestigd zijn in de regio Parkstad. Het onderzoek richt zich op de grootschalige handel in benodigdheden voor de hennepteelt.

Van het publiek en de media krijgt de politie veel vragen over deze integrale actie, daarom is er een overzicht van de meest gestelde vragen en antwoorden op een aparte pagina aangemaakt.

Aanpak ondermijning

De overheid pakt ondermijning gezamenlijk aan. Door deze gezamenlijke aanpak kunnen we naast strafrechtelijk vervolgen bijvoorbeeld ook illegaal verkregen vermogen afpakken, panden sluiten en huurcontracten opzeggen. Zo maken we wijken en buurten weer veiliger.

Illegale drugshandel brengt onschuldige burgers in gevaar door gewelddadige uitwassen, brandgevaarlijke hennepkwekerijen en het dumpen van hennepafval in natuurgebieden. Criminelen maken bij de grootschalige hennepteelt misbruik van legale bedrijven om de enorme winsten wit te wassen. Daarnaast gebruiken ze voorzieningen en instanties om hun illegale praktijken mogelijk te maken. Dit noemen we ondermijning. Zo ondergraven zij onze rechtsstaat.

Bovenwereld

Om georganiseerde hennepteelt mogelijk te maken beschikken criminelen over een uitgebreid netwerk van faciliterende derden in de bovenwereld. Een constante focus van de politie, Openbaar Ministerie, Belastingdienst en de Parkstad-gemeenten op deze facilitators werkt zeer verstorend voor de georganiseerde hennepteelt.

Vorige artikel

Verdachte schietincident Heerlen aangehouden in Frankrijk

Volgende artikel

Dode man niet door gevecht overleden

Volgende artikel
Afzetlint gebruikt bij een afzetting van een PD

Dode man niet door gevecht overleden

  • Privacybeleid
  • Voorpagina

© 2009-2022 112Vandaag.

Niets gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Privacybeleid
  • Voorpagina

© 2009-2022 112Vandaag.